Bir Endüstri Mühendisi Sitesi Hakkında

Bir Endüstri Mühendisi Sitesi Hakkında 2018-01-05T05:15:14+00:00

Vaktiniz yoksa sık sorulan sorulara göz atabilirsiniz yok vaktim var diyorsanız o halde buyurun okumaya devam edin lütfen.

İnsanoğlu geleceğine yön vermek isterken geçmişine göz atmak ve ondan faydalanmak istemektedir. Bu sitenin ortaya çıkışı bu ihtiyaçtan doğmuştur. Bir Endüstri Mühendisi olarak geçmişimde genel manada meslek, iş ve kişisel hayatımla ilgili veriler bulunmaktadır. Bu nedenle sitenin adını “Bir Endüstri Mühendisi” olarak tayin ettim ve geçmişimi derleyip toparlayarak sitede paylaşmaya karar verdim. Paylaşmadaki tek amacım siz değerli okuyucularıma bir nebzede olsa fayda sağlamak bunun neticesi olarak zihninize ve gönlünüze başarıdan kaynaklı mutluluk tohumları ekmektir.

Yukarıdaki amaçlar doğrultusunda site içeriği olarak öncelikle Endüstri Mühendisliği ile ilgili çeşitli yazılar bulunmaktadır. Endüstri Mühendisliğinin tarihçesinden, Endüstri 4.0’a, İş Etüdünden İş geliştirme ve Süreç Analizine, Üretim Planlamadan Kalite Yönetim Sistemlerine, Kurumsal Kaynak Planlamadan Stratejik Planlamaya kadar bir çok alanda makale bulunmaktadır.

Site her ne kadar Endüstri Mühendislerine yönelikmiş gibi görünse de aslında hiçte öyle değil. Çünkü iş hayatının hemen hemen her bölümüyle ilgilide çok çeşitli yazılar bulunmaktadır. Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlamadan Strateji ve Yönetime, İnsan Kaynaklarından Satış ve Pazarlamaya, Bilim ve Teknolojiden İş Zekası ve Raporlamaya kadar yine bir çok alanda paylaşımlar bulunmaktadır.

Yine gerek İş Hayatı ile ilgili olsun gerekse Endüstri Mühendisliği hakkında olsun bize ilham verecek özlü sözleri Fikir Kırıntıları başlığında sizlere sunmak istedim.

Site prensibi gereği kaynağı belli olmayan yazılar alıntı yapılmamaktadır. İş Hayatı ve Endüstri Mühendisliği ile ilgili paylaşımların büyük çoğunluğu farklı farklı kaynaklardan alıntı şeklindedir.

Ancak daha sonra eklemeyi planladığım kişisel konularla ilgili sadece kendi yazılarım olacak. Özellikle yaptığım seyahatleri ve gezdiğim kentleri bir mühendis gözüyle sizlerle paylaşmak istiyorum. Yine arada karaladığım şiirlerim yada kişisel yazılarımda zamanla burada olacaklar. Özellikle okuduğum 350’en fazla kitaptan bazılarının tanıtımlarını kendi yorumlarımla sizlere aktarmak istiyorum.

Son olarak site hakkında olumlu olumsuz her türlü görüş ve önerilerinizin beni ziyadesiyle mutlu edeceğini hatırlatmak isterim. İsterseniz yazıların sonundaki “yorum” kısmına isterseniz de “iletişim” bölümüne duygu ve düşüncelerinizi lütfen iletin. Sizlerle bu site daha da güzelleşeceği kanaatindeyim.

Güzel vakit geçirmeniz dileğimle….

.